Siema!
Czy wiesz, co się dzieje z twoją skórą, kiedy pracujesz w biurze z klimatyzacją? Aż strach pomyśleć. Twoja skóra staje się sucha, wiotka, matowa i narażona na podrażnienia. A wystarczy o nią odpowiednio zadbać. Jak? Dowiecie się z mojego wpisu.
Jak skóra reaguje na klimatyzację?
Chłodne lub ciepłe powietrze wytwarzane przez klimatyzację niestety nie jest dobre dla naszej skóry. Uszkadza naturalną barierę lipidowo – wodną, przyspiesza procesy starzeniowe, wywołuje podrażnienia i prowadzi do utraty dużej ilości wody. Skóra jest narażona na działanie wielu szkodliwych czynników, w tym wolnych rodników, promieniowania UV, zanieczyszczenia środowiska. Najbardziej podatna na uszkodzenia są: skóra sucha, wrażliwa, naczyniowa, atopowa i alergiczna.
Jak dbać o skórę w klimatyzowanym biurze?
Przyda się nawilżająca mgiełka lub woda termalna. Co jakiś czas spryskuj twarz tym kosmetykiem, a uchronisz ją przed działaniem klimatyzacji. W wodzie termalnej znajdują się witaminy i minerały, które zadbają o skórę, odżywią ją i zabezpieczą przed działaniem ciepłego lub chłodnego powietrza. Wodę termalną trzymaj w szufladzie biurka i używaj tak często, jak tego potrzebujesz. Uważaj tylko, by nie zalać komputera.
Stosuj kremy z kwasem hialuronowym. To podobno jeden z najlepszych składników nawilżających. Wyróżnia się dwa rodzaje kwasu hialuronowego: wielko- i małocząsteczkowy. Pierwszy z nich tworzy na powierzchni twarzy „siateczkę”, która zapobiega odparowaniu wody, a drugi przenika do najgłębszych warstw skóry, dokładnie ją nawilżając.
Maski z kolagenem uratują twoją skórę. Kilka razy w tygodniu stosuj sheet mask nasączone nawilżającymi i ujędrniającymi składnikami. Kolagen, kwas hialuronowy, witaminy mają działanie łagodzące, nawilżające i naprawcze. Uszczelnią płaszcz lipidowo – wodny skóry, zabezpieczą przed uszkodzeniami i ją uelastycznią.
Użyj natłuszczających emolietnów. Przydadzą się zwłaszcza wtedy, gdy twoja skóra jest podrażniona, zaczerwieniona, sucha i matowa. Emolienty znajdziesz w wielu kosmetykach. A są to: lipidy, ceramidy, kwasy tłuszczowe, oleje mineralne, panthenol, algi, cynk. Takie składniki znajdziesz w kremach o gęstej formule przeznaczonych do stosowania na noc.
Jakie są Wasze sposoby nawilżania skóry?
Dodaj komentarz