Jak dobrać róż do policzków i jak go nakładać?
Na początku mojej przygody z makijażem sama tego nie wiedziałam. Potrafiłam wziąć pierwszy lepszy róż, puchaty pędzel i zrobić sobie dwie brzydkie plamy na policzkach. Najgorsze, że nie byłam świadoma, że to naprawdę wygląda źle! 😉
Potem przyszedł czas, gdy dużo siedziałam w tematach makijażu i okazało się, że tak naprawdę wiedziałam bardzo mało o tym, jak dobrać róż do swojej karnacji. A jeszcze mniej o tym, jak się tym różem poprawnie umalować. To wtedy poznałam mnóstwo ciekawych trików, którymi teraz chciałabym się z Wami podzielić. Zapraszam! 🙂
Po co właściwie nakładać róż na policzki?
Są tacy, którzy różu do policzków w ogóle nie używają. Są też tacy, dla których taki kosmetyk to podstawa. Ja parę lat temu przeskoczyłam z pierwszej grupy do drugiej.
Dziś uważam, że róż do policzków to obowiązkowy element nawet przy makijażu w stylu „no make-up”. Doskonale łagodzi ostre rysy twarzy, nadaje bardziej dziewczęcego i wiosennego wyglądu. Sprawia, że płaska cera zyskuje efekt trójwymiarowości i naturalny koloryt. Tak, jakbyśmy się delikatnie zarumieniły od miłych komplementów. 😉
Zróbcie sobie test. Weźcie podstawowe kosmetyki (korektor, podkład/krem BB, jakiś delikatny cień do powiek, tusz do rzęs i pomadkę), a następnie wykonajcie nimi subtelny makijaż. I teraz tylko na jednej połowie twarzy użyjcie różu do policzków. Efekt po porównaniu lewej i prawej strony będzie piorunujący. Zapewniam Was!
Rodzaje różów do policzków
Teoretycznie, jeśli chodzi o rodzaj różu do policzków, to wyróżnia się tylko dwa typy tego kosmetyki:
- róż do policzków w kremie,
- prasowany róż do policzków.
Moim zdaniem róż do policzków w kremie jest zdecydowanie trudniejszy w użyciu, dlatego na początek polecam róż sypki (sprasowany), który nakłada się łatwiej i nie da się zrobić nim takiej „krzywdy”. Niestety wybór różu do policzków nie jest taki łatwy.
W praktyce róże do policzków dzieli się jeszcze ze względu na kolory. Możemy mieć róże matowe, półmatowe i satynowe w odcieniach pomarańczowawych, różowawych i brązowawych.
Jak wybrać róż do policzków idealny dla siebie?
Jak już pisałam wyżej, możemy dobierać róż do policzków ze względu na jego łatwość użycia i trwałość. O wiele ważniejsze jest jednak, żeby dobrać odpowiedni kolor różu do swojej karnacji – jeśli będzie nieodpowiedni, to osiągniemy sztuczny i przerysowany efekt, który będzie gryzł w oczy.
Oto najważniejsze zasady:
- odcienie wpadające w pomarańcz i czerwień dla chłodnego typu urody;
- róż w żółtawych odcieniach dla ciepłego typu urody;
- delikatne, różowawe odcienie dla osób o jasnej cerze;
- intensywniejsze, wpadające w brąz dla osób o ciemnej cerze;
- koralowe lub złociste róże dla cery oliwkowej;
- odcienie pomarańczu i moreli dla rudowłosych kobiet.
Jeśli, mimo szczerych chęci, będziecie miały problem z odpowiednim dopasowaniem koloru różu do policzków, idźcie do drogerii i poproście o pomoc. Tam pracują dziewczyny, które się na tym znają i pomogą dobrać najlepszy odcień.
Aplikacja różu – odpowiedni pędzel to podstawa
Nie da się dobrze zaaplikować różu na policzki, gdy nie mamy odpowiedniego narzędzia. Uwierzcie mi, że przetestowałam mnóstwo opcji i powiem wam jedno – nic nie zastąpi pędzla do różu (puchatego, lekko spłaszczonego i ściętego po skosie). On najlepiej układa się na naszej twarzy i zostawia perfekcyjną smugę różu za jednym pociągnięciem.
Oczywiście w razie konieczności można użyć też pędzla do pudru, choć jest duży i może zostawić za dużą plamę na skórze. Ewentualnie palców, ale subtelne roztarcie nimi różu to naprawdę trudna sprawa.
Jak nakładać róż na policzki?
W wielu poradnikach przeczytacie, że wystarczy się szeroko uśmiechnąć i zaaplikować trochę różu na szczyt policzków, czyli ich najbardziej wysuniętą do przodu i uniesioną w uśmiechu część. To metoda idealna, jeśli macie twarz owalną. 🙂
Jeśli jednak macie inny kształt twarzy i chcecie uzyskać naprawdę dobry efekt, to aplikujcie róż na policzki w inny sposób:
- twarz kwadratowa: nanoś róż od skroni w stronę skrzydełek nosa;
- twarz prostokątna: aplikuj róż poziomymi ruchami na kości policzkowe;
- twarz okrągła: wciągnij policzki i nanieś róż od połowy ucha w stronę ust;
- twarz sercowata: zaaplikuj róż pod kośćmi policzkowymi.
Rada na koniec:
Jeśli macie naturalną tendencję do łapania rumieńca lub wasza cera jest naczynkowa i pojawiają się na niej zaczerwienienia, ograniczcie róż do policzków lub nie używajcie go wcale. To jedyny przypadek, gdy odradzam stosowanie różu do policzków, bo może niepotrzebnie podkreślić nasze niedoskonałości.
Dodaj komentarz