Nie każda osoba wie, co to jest peeling, jakie daje efekty, kiedy go wykonywać. Postanowiłam rozwiać Twoje wątpliwości. Regularne stosowanie peelingów jest tak ważne, że nie sposób pominąć tego tematu. Opowiem Ci wszystko od początku do końca. Gotowa?
Peeling twarzy vs. peeling ciała
Peeling to nic innego jak złuszczanie martwego naskórka. Można wykonać ten zabieg zarówno w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, jak i w domu. Ja preferuję drugą opcję.
Peeling twarzy od peelingu ciała różni się tym, że do cery stosowane są o wiele delikatniejsze preparaty, których używa się wyłącznie w jej obrębie.
Po co złuszczać martwy naskórek?
Złuszczanie martwego naskórka to sposób na gładką cerę bez niedoskonałości. Peelingi ułatwiają nakładanie makijażu, bo pozbywa się nieestetycznych skórek, które go utrudniają. Poza tym, pozbywając się zrogowaciałej warstwy skóry, make-up lepiej się trzyma. Regularny peeling twarzy ma sporo korzyści. Dzięki temu moja skóra jest gładka, mam o wiele mniej problemów skórnych i wyrównany koloryt. Warto, prawda?
Peeling twarzy pobudza skórę, przyspiesza mikrokrążenie, znacznie opóźnia procesy starzenia. Skóra jest o wiele bardziej jędrna, elastyczna, pobudzona, lepiej nawilżona. Po peelingu skóra produkuje więcej kolagenu i elastyny, a także lepiej przyjmuje składniki aktywne zawarte w kosmetykach. Ja to kupuję!
Peeling twarzy w domu vs. peeling u kosmetyczki
Jak kto woli. Peeling zrobiony w domu jest o wiele tańszy, ale chociaż wiemy, że zabieg jest profesjonalnie wykonany. Można sobie na to pozwolić od czasu do czasu. Kosmetyczka dobierze odpowiedni rodzaj peelingu do naszej twarzy, aby nie podrażnić skóry. Ale to wcale nie znaczy, że nie można tego zrobić w domu i jestem tego przykładem. Złuszczanie naskórka należy robić naprawdę ostrożnie, dopiero po zapoznaniu się ze swoją skórą i podobnymi do tych wpisami.
Jaki peeling do twarzy wybrać?
Wszystko zależy od potrzeb Twojej skóry. Opowiem o najpopularniejszych rodzajach peelingów, aby trochę rozjaśnić temat:
– Peeling ziarnisty
To dobre rozwiązanie dla łojotokowej skóry. Mechanicznie złuszcza martwy naskórek, masując cerę drobinkami. Poprawia ukrwienie cery, odblokowuje pory, działa odświeżająco i reguluje pracę gruczołów łojowych, zmniejszając ilość serum.
– Peeling syntetyczny
To odmiana peelingu mechanicznego, który sprawdza się przy cerze mieszanej, pozbawionej witalności. Usuwa martwy naskórek nieco delikatniej, oczyszcza cerę, nawilża, odżywia i regeneruje.
– Peeling enzymatyczny
Idealny dla skóry naczynkowej, wrażliwej, delikatnej. Peeling mechaniczny w przypadku tego typu skóry jest za mocny, może ją podrażnić i wysuszyć. W peelingu enzymatycznym delikatne roślinne enzymy złuszczają naskórek równie skutecznie.