ekstrakt z szyszek chmielu

Ekstrakt z szyszek chmielu i moje ulubione przepisy DIY na mocne włosy i skórę

Hej kochane! 

Dziś… zabiorę Was na piwo 🙂 Oczywiście do łazienki. Zaciekawione? 

Wiem, że bardzo lubicie domowe przepisy na wszelkiego rodzaju maseczki do twarzy i włosów, peelingi i inne hece. Dlatego bardzo lubię je umieszczać na blogu. Staram się, by były doskonałe, idealne, zaskakujące i przede wszystkim oczywiście skuteczne, dlatego wrzucam tu wyłącznie kuracje sprawdzone przeze mnie i takie, które są naprawdę rewelacyjne. Jeśli szukacie kolejnej porcji doskonałych kosmetyków za grosze – oto moje ostatnio odkryte, genialne w swym działaniu “świeżynki”, czyli magiczne szyszki chmielu w domowych kosmetykach. Zapraszam na wpis:)

Czy wiecie, że łacińska nazwa szyszek chmielu brzmi po prostu przecudnie? Czyż Humulus Lupulus nie wydaje się być jakimś magicznym zaklęciem rodem z Harrego Pottera? Zdecydowanie tak. To byłoby zaklęcie poprawiające natychmiast stan skóry i włosów, ponieważ właśnie tak działa ekstrakt z szyszek chmielu. Ma on szereg witamin z grupy B oraz substancje działające antybakteryjnie na skórę. Genialnie opóźnia procesy starzenia się skóry, sprawia też, że staje się ona świetlista, a włosy pełne blasku.

Najlepsze DIY z szyszek chmielu, które czynią cuda na skórze i włosach

1. Kąpiel w chmielowych szyszkach

Pierwsze, co możecie zrobić aby zrewitalizować i skutecznie oraz szybko ukoić skórę (np po długim przebywaniu na słońcu) to łagodząca podrażnienia kąpiel. Jak ją wykonać?

Zalejcie garść suszonych szyszek chmielu ½ litra piwa. Podgrzejcie wywar, a gdy zacznie bulgotać – zmniejszcie płomień i ogrzewają na małym ogniu przez 5 minut. odstawcie do ostygnięcia, wlejcie do wanny, a po 10-minutowym relaksie spłuczcie ciało chłodna wodą.

2. Maseczka chmielowa na włosy

Jak mają błyszczeć, to tylko po chmielu. Ponoć nic tak nie rozświetla włosów, jak te niepozorne szyszki. Rozdrobnijcie zatem ich garść i zalejcie odrobina piwa tak, by powstała gęsta papka. Teraz zagrzejcie w rondelku pół filiżanki oliwy (¼ szklanki czyli), dodajcie do oliwy żółtko, połączcie w szyszkową papką, dokładnie wymieszajcie i śmiało nakładajcie na włosy. Spłuczcie maskę po około 30 minutach. Głowę oczywiście umyjcie szamponem. na przykład chmielowym, na który przepis podaję poniżej.

3. Chmielowy szampon  do włosów

Wymieszajcie ze sobą: łyżkę rozdrobnionych szyszek chmielu, posiekany korzeń mydlnicy lekarskiej i kwiatów rumianku (dobrze byłoby, gdyby wszystkie składniki pochodziły z bio, ekologicznych upraw).

Całość zalejcie 2 szklankami piwa i podgrzewajcie na małym ogniu, pod przykryciem przez około 10 minut. Przyszły szampon ma sobie tam delikatnie “pyrkotać” 🙂 Całość następnie należy przecedzić (to szampon, więc musi mieć czystą i klarowna konsystencję, pozbawioną różnego rodzaju „fifroków” i paprochów, które mogłyby osiąść na włosach). Takim odwarem myjcie włosy – zupełnie tak samo, jak zwykłym szamponem. Uprzedzam mogące pojawić się w komentarzach pod postem pytania: tak, mydlnica się pieni, więc nie będziecie się czuli dziwnie, cały zabieg będzie do złudzenia wyglądał tak, jak byście używali zwykłego “tradycyjnego” szamponu z drogerii. Jeśli chcecie wzmocnić czarujące działanie waszego w pełni naturalnego szamponu – na zakończenie, czyli do ostatniego płukania włosów możecie użyć wody zmieszanej z piwem w proporcjach pół na pół. Niektórzy spłukują włosy samym piwem. Zobaczycie, jakie staną się miękkie i pełna blasku.

Ekstrakt z szyszek chmielu – właściwości

Na koniec jeszcze garść mądrości na temat tej cudownej nie tylko w napojach wyskokowych roślinki. Ekstrakt z szyszek chmielu to po prostu cudeńko dla skóry w każdym wieku. Jest to doskonały sposób na wszelkie dolegliwości skórne, w których występuje stan zapalny. Nie tylko przy skórze trądzikowej lub skłonnej do podrażnień, ale i naczynkowej.

Właściwości wyciszające, kojące, a także regenerujące chmielu da się zaobserwować w takich dolegliwościach, jak czyraki oraz trudno gojące się rany. Może być też idealny po zbyt długim przebywaniu na słońcu i podrażnieniach tudzież oparzeniach słonecznych.

Chmiel znacznie przyspiesza gojenie się wszelkich ran i schorzeń skóry, a ponadto przeciwdziała powstawaniu blizn, dlatego cieszy się dużym uznaniem wśród lekarzy i kosmetologów. Wykazuje właściwości wzmacniające cebulki włosów – zatem nie tylko wzmacnia ich blask i intensyfikuje wygląd, lecz również w znacznym stopniu przyspiesza wzrost i hamuje wypadanie. Idealny jako kuracja po zimie lub lecie, kiedy często towarzyszy nam tzw. sezonowe wypadanie włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *