5 powodów, dla których warto używać Tangle Teezera

Ostatnio dostałam pytanie o to, co ja właściwie widzę w tych plastikowych szczotkach do włosów. Chodziło oczywiście o szczotki Tangle Teezer, których mam kilka, więc pojawiają się czasami na moich zdjęciach. Dziś odpowiem więc na to pytanie i zdradzę, dlaczego uważam, że są najlepsze. Jest co najmniej pięć powodów, które powinny skłonić do ich zakupu nawet największych niedowiarków i sceptyków. Zapraszam do czytania 🙂

Szczotka Tangle Teezer

Zanim o powodach, krótkie przedstawienie bohatera wpisu. Większość z was pewnie spotkała się już niejednokrotnie ze szczotkami Tangle Teezer, ale prawdopodobnie nie wszyscy. To akapit dla tych, którzy ich nie znają.

Szczotka Tangle Teezer pojawiła się na rynku już kilka lat temu. Szturmem podbiła Instagram i serca gwiazd. Wygląda dość nietypowo, ponieważ jest wykonana z tworzywa sztucznego (a my przywykliśmy, że plastikowe szczotki są złe) oraz nie ma rączki (co dla wielu jest naprawdę dziwne). Mimo tego niecodziennego wyglądu, Tangle Teezer szybko znalazł swoich zwolenników. Dlaczego?

Okazało się, że szczotki Tangle Teezer:

  • perfekcyjnie leżą w dłoni, dzięki swojemu nietypowego kształtowi,
  • naprawdę dobre rozczesują włosy każdej długości i grubości,
  • dzięki elastycznym wypustkom nie szarpią i nie ciągną włosów,
  • można je stosować na sucho i na mokro bez obaw o kondycję włosów.

Dlaczego warto używać Tangle Teezera?

Zdaję sobie sprawę, że cztery krótkie podpunkty nie są w stanie nikogo przekonać do zakupu plastikowej i drogiej szczotki do włosów, więc postanowiłam, że omówię pięć powodów, dla których warto mieć szczotkę TT. Oczywiście pamiętajcie, że są to moje subiektywne odczucia, a nie fakty potwierdzone naukowo. Nie mniej jednak używam Tangle Teezera od kilku lat, więc trochę prawdy w tym być musi.

1. TANGLE TEEZER NAPRAWDĘ NIE CIĄGNIE WŁOSÓW!

Jeśli też jesteście w gronie osób, dla których czesanie włosów to prawdziwy dramat i walka o to, żeby wyrwać ich jak najmniej, koniecznie sięgnijcie po Tangle Teezer. Jego wypustki są tak zaprojektowane, aby gładko sunąć po włosach i nie wczepiać się w niej, gdy natrafią na jakiś supeł. Mają różną długość i są dość elastyczne, więc nie wplątują się we włosy. I mówię to ja: posiadaczka gęstych, grubych i puszących się włosów, w których zwykły grzebień potrafi utknąć na wieki.

2. TANGLE TEEZER TO UNIWERSALNA SZCZOTKA.

Kolejnym powodem, dla którego warto mieć swoją szczotkę Tangle Teezer, jest jej uniwersalność. W przypadku TT nie trzeba myśleć o tym, jaki mamy rodzaj włosów, czy są długie, czy się plątają, kręcone czy proste – ta szczotka naprawdę pasuje każdemu. Rozczesuje tak samo dobrze cienkie i wątłe pasma, w żaden sposób ich nie uszkadzając, jak i gęste, kręcone włosy, które wymagają rozczesywania skutecznego i często robienia tego na mokro.

3. TANGLE TEEZERA MOŻNA UŻYWAĆ DO CZESANIA NA MOKRO.

Tu dochodzimy do kolejnej zalety Tangle Teezera. Jest to chyba jedyna szczotka do włosów, której można używać do rozczesywania ich na mokro. Śmiało możecie zabrać ją pod prysznic. Dzięki wykonaniu z tworzywa sztucznego nic się jej nie stanie pod wodą (tak, jak mogłoby się stać np. drewnianemu grzebieniowi). A jej budowa i specyfika pozwala na używanie jej na mokrych włosach, ponieważ ich nie zniszczy i rozczesze je naprawdę delikatnie.

4. TANGLE TEEZER SPRAWDZA SIĘ DO ROZPROWADZANIA KOSMETYKÓW NA WŁOSACH.

Mowa tu o odżywkach, maskach i olejkach, które trzeba czasami dokładnie rozprowadzić na włosach, żeby zadziałały skutecznie. Najczęściej robi się to na włosach mokrych, więc wiele szczotek nie nadaje się do tego zadania. Co więc robimy? Najczęściej posługuje się po prostu dłońmi, ale nie jest to najlepszy sposób. Szczotka Tangle Teezer rozprowadzi kosmetyki na włosach o wiele sprawniej i dokładnie, przy okazji je rozczesując. Gdyby nie mój Tangle Teezer, pewnie nie używałabym odżywki do włosów, bo nie chciałoby mi się bawić z jej rozprowadzaniem na włosach rękami.

5. TANGLE TEEZER MOŻESZ ZABRAĆ ZE SOBĄ WSZĘDZIE.

Jako ostatni powód, dla którego warto mieć swoją szczotkę Tangle Teezer, podam jej poręczność. Już podstawowa wersja szczotki TT jest bardzo poręczna i spokojnie zmieści się w każdej torebce czy torbie podróżnej, więc można zabierać ją ze sobą wszędzie. Nie ma rączki, która mogłaby wystawać z małej torebki, co jest dużym plusem. A jeśli chcemy mieć wersję Tangle Teezera jeszcze bardziej poręczną, możemy sięgnąć po różne jego odmiany, również te podróżne.

Podsumowując: naprawdę polecam Tangle Teezer i uważam, że to najlepsza szczotka do włosów, jaką można mieć, mimo że trochę plastikowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *