pedicure leczniczy

Na czym polega leczniczy pedicure? Leczniczy pedicure ‒ moja opinia

Leczniczy pedicure rozwiąże problemy stóp, takie jak odciski, modzele, nagniotki i wrastające paznokcie. Na czym polega leczniczy pedicure i jakie daje efekty? Dla kogo jest polecany i gdzie należy go wykonać? Oto moja opinia na temat tego zabiegu.

Na czym polega leczniczy pedicure?

Pedicure leczniczy to pedicure pielęgnacyjny poszerzony o usunięcie odcisków lub modzeli, założenie klamry na wrastające paznokcie, zrekonstruowanie uszkodzonych paznokci bądź wsparcie leczenia grzybicy. W ostatnim przypadku leczenie odbywa się we współpracy z lekarzem i przebiega wieloetapowo. Pacjent musi przyjmować leki doustne i mieć usunięte zmiany grzybicze. Lekarz nakłada na paznokieć specjalny żel bakteriobójczy, który zapobiega wrastaniu i jednocześnie służy do rekonstrukcji płytki. Czas trwania poszczególnych zabiegów zależy od indywidualnych problemów, ale wraz z pełnym pedicure pielęgnacyjnym zajmuje godzinę, półtorej.

Czy leczniczy pedicure boli?

Wszystkie zabiegi, które wchodzą w skład leczniczego pedicure, są bezbolesne ‒ zarówno zakładanie klamry na wrastający paznokieć, jak i usuwanie odcisków. To ostatnie wykonuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu wysokiej jakości, na przykład wysokoobrotowej frezarki, a nie tarki do ścierania czy tym bardziej żyletki. Z kolei zrywanie paznokci bez wcześniejszego podejmowania innych rozwiązań jest traktowane jako błąd w sztuce. Ponadto poważniejsze zgrubienia usuwa się etapami – podczas dwóch, a nawet kilku wizyt.

Leczniczy pedicure ‒ efekty

Niektóre zabiegi, takie jak zakładanie klamry na wrastający paznokieć lub usunięcie modzeli i odcisków, dają natychmiastowe efekty w postaci bezcennej ulgi. Z kolei w bardziej skomplikowanych przypadkach jedna wizyta nie wystarczy, ale leczenie zawsze kończy się sukcesem.

Leczniczy pedicure ‒ dla kogo?

Leczniczy pedicure polecam przede wszystkim osobom, które mają problemy ze stopami, to znaczy chorują na cukrzycę (neuropatia cukrzycowa prowadzi do urazów i w konsekwencji do amputacji stopy), lub mają nadwagę. Ostatni punkt dotyczy w pewnym sensie kobiet w ciąży ‒ następuje u nich nagły przyrost wagi ciała i wzrost rozmiaru stopy o jeden, dwa numery. W takiej sytuacji łatwo o otarcia, uszkodzenia i poważniejsze zmiany. Leczniczy pedicure docenią też osoby, które cierpią na obrzęki wokół paznokcia, wrastanie płytki, niegojące się, sączące otarcia lub ranki, odciski, bolesne lub pękające pięty oraz zmiany w kolorze lub strukturze płytki paznokcia.

Leczniczy pedicure ‒ gdzie?

Na taki zabieg powinnyście wybrać się do takiego gabinetu kosmetycznego, w którym przywiązuje się wagę do sterylizacji narzędzi. Dlaczego to takie istotne? Niektórzy pacjenci przychodzą do salonu z zaawansowanym stanem zapalnym lub grzybicą. Podczas pedicure, zwłaszcza leczniczego, może dojść do pęknięcia skóry. Jeżeli podolog nie wysterylizuje narzędzi, którym leczył stan zapalny lub grzybicę, mógłby z łatwością zarazić innego pacjenta, na przykład tego z pęknięta skórą. Nie wszystkie narzędzia kwalifikują się do sterylizacji; te, które nie spełniają tego warunku, powinny być jednorazowe, tak samo jak worki do wyściełania wanienki, ręczniki itp.

Leczniczy pedicure ‒ moja opinia

Ponieważ mam tendencję do wrastania paznokci, regularnie poddaję się leczniczemu pedicure. Przy okazji podolog usuwa mi nagniotki i modzele, które robią się co jakiś czas. Bardzo lubię te zabiegi, ponieważ nie tylko przynoszą oczekiwane rezultaty i są bezbolesne, lecz także pozwalają mi się w pełni zrelaksować. Czy Wy poddałyście się kiedykolwiek leczniczemu pedicure? Jeżeli tak, co Was do tego popchnęło? Byłyście zadowolone z efektów? Czekam na Wasze komentarze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *