6 sprawdzonych sposobów na piękne włosy

Hej, dziewczyny!

Często pytacie mnie, co zrobiłam, że mam tak piękne, zadbane i w pełni zregenerowane włosy. Wystarczy zmienić spojrzenie na ich pielęgnację 😉 Tematy zniszczonych i suchych włosów chyba nigdy nie przestaną się przewijać. 

Moje włosy są w zdecydowanie lepszej kondycji niż kiedyś. Zaczęłam zwracać większą uwagę na skład kosmetyków, które kupuję. Jeżeli na Twojej półce przeważają kosmetyki, które zawierają alkohole, szkodliwe silikony i parabeny, to nic dziwnego, że Twoje włosy nie są w dobrej kondycji.

Jak rozpocząć walkę o zdrowe włosy?

Przede wszystkim musisz zmienić nawyki żywieniowe. Włosy nigdy nie będą w dobrej kondycji, jeżeli będzie Ci brakowało odpowiednich składników nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz! Musisz zatroszczyć się o to, aby Twoim włosom niczego nie brakowało i aby otrzymały jak najwięcej składników pielęgnacyjnych. Nic nie jest bez znaczenia. Nawet to, czym czeszemy włosy!

Poznaj kilka sposobów na piękne włosy!

  1. Zacznij od określenia ich porowatości. To najważniejsze, ponieważ dzięki temu będziesz mogła dobrać odpowiednie składniki pielęgnacyjne. Warto wiedzieć, czy nasze włosy są niskoporowate, średnioporowate czy wysokoporowate. Jeżeli masz problem z określeniem, możesz udać się na wizytę do trychologa, który Ci pomoże.
  2. Postaw na naturalne olejki. Od lat są niezastąpione w pielęgnacji włosów. Olejki mają bezpieczne składniki, które nie podrażnią skóry głowy i są wprost nieocenione! Zawierają minerały, kwasy tłuszczowe oraz mnóstwo witamin, które są niezbędne naszym włosom. Odżywiają je od środka i tworzą barierę ochronną na zewnątrz. Są w stanie wzmocnić cebulki, dzięki czemu włosy rosną mocne i zdrowe!
  3. To, czym myjesz i odżywiasz włosy, jest bardzo ważne. Musisz dobierać odżywki i szampony do typu Twoich włosów. Powinny mieć składniki najwyższej jakości i dobry skład. Silnie regenerujących kosmetyków używaj rzadziej niż tych naturalnych i delikatnych. Substancje chemiczne są szkodliwe dla włosów, jeżeli sięgamy po nie zbyt często. Wybieraj takie, które są delikatne i bezpieczne.
  4. Odpowiednie szczotkowanie włosów jest bardzo ważne. Wybieraj szczotki, które nie elektryzują włosów, a przede wszystkim ich nie szarpią. Możesz użyć też drewnianego grzebienia, najlepiej o szerokim rozstawie zębów. Bardzo dobrze sprawdza się w rozczesywaniu mokrych pasm, ale także ułatwia rozprowadzanie odżywki, maseczki czy olejku na włosach.
  5. Nie susz włosów gorącym nawiewem! Wysoka temperatura otwiera łuski włosów, przez co stają się bardziej podatne na zniszczenia i wszelkie uszkodzenia mechaniczne. To samo dotyczy prostownicy i lokówki. Najlepiej pozostaw włosy do samodzielnego wyschnięcia albo używaj wyłącznie chłodnego powietrza. Możesz zaopatrzyć się też w suszarkę z funkcją jonizacji, co dodatkowo wygładzi Twoje pasma.
  6. Lakiery do włosów, pasty modelujące, gumy czy żele, zawierają mnóstwo szkodliwych substancji i sztucznych, silnych składników, które naruszają strukturę włosa. Zbyt często stosowane powodują matowość, kruchość i łamliwość. Po środki do stylizacji sięgaj tylko wtedy, gdy okazja jest szczególnie wyjątkowa, a Twoje włosy na pewno Ci za to podziękują!

Tych kilka sposobów na pewno pomoże Ci w walce o piękną fryzurę. Nie zapominaj o żadnym punkcie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *