jak zapuścić włosy?

Jak szybko zapuścić włosy? Moje triki na przyspieszenie wzrostu włosów

Kobieta zmienną jest. Raz chcemy mieć krótkie włosy i decydujemy się na ostre cięcie (jak ja 3 tygodnie temu), a potem stwierdzamy, że jednak lepiej wyglądamy w długich włosach (jak ja teraz). Co zrobić w takiej sytuacji?

Czas na zapuszczanie włosów! Jak zrobić to szybko i skutecznie? Zdradzę wam moje sposoby na przyspieszenie wzrostu włosów.

W teorii zapuszczanie włosów to nic trudnego. Wystarczy pozwolić im rosnąć. Kiedy jednak zdecydujemy się już na zapuszczanie włosów, okazuje się, że rosną wyjątkowo wolno i wciąż musimy je skracać, bo rozdwajają się na końcach… Gdy do wymarzonej fryzury daleko, warto pomóc sobie domowymi sposobami na przyspieszenie wzrostu włosów.

Co powinnaś wiedzieć o wzroście włosów?

Włosy rosną tak szybko, jak zdrowe są ich cebulki. To w skórze głowy zachodzą wszystkie podziały, które sprawiają, że włos wzrasta. Czasami oprócz długości, zwiększa się też jego objętość. Zawsze dzieje się to jednak w skórze głowy, bo same włosy są martwe.

Uśredniając, przez jeden miesiąc włosy mogą urosnąć o mniej więcej 1 cm, co daje 12 cm rocznie. Mało? Szybkość wzrostu włosów uzależniona jest od wielu czynników – aktualnej kondycji organizmu, naszej diety, prawidłowej pracy hormonów, a także pielęgnacji.

Warto wiedzieć, że na wzrost włosów wpływa nie to, co nakładamy na pasma, ale co i jak stosujemy na skórę głowy.

Zanim zaczniesz zapuszczać włosy…

… koniecznie je obetnij!

Ja wiem, że brzmi to co najmniej dziwne, ale skrócenie końcówek jest naprawdę potrzebne. Rozdwojone końcówki to częsty problem, który powoduje, że włosy szybciej tracą nawilżenie i składniki odżywcze (niezbędne przecież do prawidłowego wzrostu).

Włosy będą rosły szybciej, gdy…

… skóra głowy będzie czysta i zdrowa!

Drugi ważny krok to dokładne oczyszczenie skóry głowy. Na co dzień nie przykładamy do tego uwagi (niesłusznie), w efekcie czego u nasady naszych włosów znajduje się mnóstwo zalegających zanieczyszczeń: martwego naskórka, łoju, resztek kosmetyków, kurzu. One też utrudniają prawidłowy wzrost włosów, o czym trzeba wiedzieć.

Do oczyszczania skóry głowy służą nie tylko szampony, ale także peelingi. To właśnie peelingu potrzebujemy, żeby pozbyć się największych zanieczyszczeń ze skóry głowy – możemy wybierać między peelingami enzymatycznymi lub mechanicznymi.

Peeling skóry głowy: na wzrost włosów

Wiecie, dlaczego warto robić peelingi skóry głowy? Ponieważ świetnie oczyszczają, ale też przyspieszają wzrost włosów!

To prawda. Peeling skóry głowy to świetny sposób na przyspieszenie wzrostu włosów. Delikatny masaż drobinkami złuszczającymi pobudza mikrokrążenie w skórze głowy, cebulki stają się lepiej odżywione, a włosy zaczynają rosnąć szybciej. Proste, ale skuteczne.

Przepis. Mój ulubiony peeling skóry głowy to:

 • porcja szamponu,
 • 1 łyżka fusów po kawie,
 • 1 łyżeczka oliwy z oliwek.

Mieszam wszystkie składniki ze sobą aż do połączenia, a następnie nakładam na mokrą skórę głowy. Rozprowadzam u nasady włosów i masuję przez 5-10 minut. Spłukuję i stosuję kwaśną płukankę, aby zamknąć łuski włosów.

Wcierka do włosów: na wzrost i gęstość

Jeśli chodzi o moje sposoby na wzrost włosów, to nic tak go nie przyspiesza, jak wcierka do włosów. Ona też łączy w sobie zalety dwóch zabiegów – masażu i odżywczej kuracji na skórę głowy. Najskuteczniejsze są oczywiście wcierki ziołowe, ale także te pomieszane z olejami.

Co można wcierać w skórę głowy? Oto krótka lista składników, które przyspieszają wzrost włosów:

 1. olej rycynowy – najlepiej wymieszać go z kwasem hialuronowym w proporcji 1:1, ponieważ sam jest niebywale gęsty;
 2. sok z natki pietruszki – mało popularny, a jednak niezwykle skuteczny: niektórzy go piją, ale ja wolę wcierać w skórę głowy;
 3. krople żołądkowe – zawierają mnóstwo ziół, które przyspieszają wzrost włosów i są całkowicie naturalne;
 4. olejek łopianowy – nie tak znany, jak olej rycynowy, ale lżejszy od niego i równie skuteczny, jeśli chodzi o szybszy wzrost włosów;
 5. oliwa z oliwek + jajko – to tak właściwie maska, ale będąca bombą witaminową dla skóry głowy oraz cebulek włosów.

Jak stosować wcierki na porost włosów? To proste:

 • zwilż włosy wodą,
 • nabierz wcierkę na dłonie,
 • nałóż na skórę u nasady włosów,
 • masuj głowę przez kilka minut,
 • pozostaw na 15-30 minut,
 • umyj włosy tak, jak zwykle.

Dodatkowo. Jak przyspieszyć wzrost włosów?

Wcierki na porost włosów, peelingi trychologiczne i masaże skóry głowy nie przyspieszą wzrostu włosów, jeśli nie będziemy o nie dbać kompleksowo. Zapuszczanie włosów wymaga kompleksowego podejścia – ważna jest także odpowiednia dieta (bogata w witaminy, minerały i dobre kwasy tłuszczowe), sposób mycia włosów (delikatny, naturalnymi szamponami), a nawet codzienne obchodzenie się z włosami (szarpanie, tarmoszenie szczotką albo ręcznikiem, ciasne związywanie nie pomogą).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *