Jak wybrać dobrą odżywkę do włosów?

Hej Kochani!

Wiem, że temat włosów interesuje Was najbardziej, bo dostaję od Was najwięcej mili i zapytań na temat pielęgnacji włosów. Bardzo często pytacie mnie jak wybrać dobrą odżywkę do włosów i jakie odżywki polecam. Dziś post w tym temacie, zapraszam!

Po czym poznać dobrą odżywkę do włosów? 

Właściwie nie odkryję niczego nowego w tym temacie, jeśli powiem Wam,ze po prostu należy analizować skład. To właśnie INCI powie Wam najwięcej o kosmetyku. Dobra odżywka to dobre składniki, naturalne, ale nie popadajmy w obłęd — istnieją też dobre alkohole i silikony oraz bezpieczne syntetyki, więc nie musicie od razu biec do półki z czysto roślinnymi specyfikami. Chodzi o to, by skład był dobru zarówno dla Was, jak i dla środowiska. A jakie składniki odżywcze są warte uwagi? Które pielęgnują najlepiej? W odżywkach do włosów warto szukać między innymi:

  • ceramidów
  • keratyny
  • nierafinowanych olejków i maseł (jojoba, arganowy, masło shea)
  • alg
  • pantenolu
  • jedwabiu 

Dla włosów suchych…

…zalecam odżywki nawilżające i emolientowe, które zatrzymują wilgoć we włosach, np. z aloesem, pantenolem i olejkami oraz masłami.

Włosy kręcone…

… nie bardzo lubią się, z silikonami, parafiną, woskami. Źle znoszą też niektóre kosmetyki do układania, np. gumę stylizującą lub pastę. Idealne dla nich są za to lekkie odzywki, np. w sprayu. Można je stosować przed myciem włosów i po, czyli stosując metodę OMO — taki sposób polecają też fryzjerzy i włosomaniaczki.

Odżywki do włosów farbowanych…

…są specjalistyczną grupą produktów, ponieważ oprócz silnego odżywienia i wzmocnienia oraz zapobiegania wysuszeniu muszą zawierać składniki zapewniające ochronę koloru, farbowanych pasm.

Idealne odżywki do włosów farbowanych pomogą Wam utrzymać kolor wewnątrz. Nie jest trudno ej znaleźć, bo s drogeriach stanowa osobną kategorię i są opisane jako stricte do farbowanych włosów.

Włosy zniszczone…

…potrzebują odbudowy, dlatego sięgajcie po keratynę — dobra odzywka powinna być wzmocniona działaniem, dlatego warto wprowadzić do pielęgnacji także maskę do włosów  z keratyną. Świetnie w regeneracji spisują się także ceramidy i polimery, a także olejki roślinne.

Jak prawidłowo stosować odżywkę do włosów?

To niby łatwe, ale… wiele osób robi to źle, dlatego sprawdźcie poniższe triki. Mogą być przydatne!

  1. Nakładajcie odżywkę na wilgotne włosy, ale pamiętajcie, ze nie mogą być mokre, ociekające wodą!  Z takich odżywka po prostu spłynie i nie zadziała odpowiednio. Odciśnijcie mokre włosy w ręcznik i dopiero wówczas nałóżcie kosmetyk.
  2. Stosujcie odżywkę do włosów po każdym myciu. Na szczęście jej nadmiar wcale nie przyczyni się do szybszego przetłuszczenia się włosów.
  3. Nie aplikujcie odzywki  przy samej nasadzie, ale nieco niżej, najlepiej mniej więcej na ¾ długości włosów — wtedy nie będą oklapnięte.

To już wszytko! Życzę Wam udanej pielęgnacji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *