Oczyszczanie twarzy – fakty i mity

Hej kochani! 

Demakijaż o oczyszczanie twarzy to dawać by się mogło oklepany temat i że wszystko już wiemy na jego temat, a tymczasem ciągle powtarzamy pewne mity i powielamy nieprawidłowości które sprawiają, ze nasz demakijaż i oczyszczanie robione są źle. Poznajcie 5 najważniejszych faktów na ten temat, aby już zawsze oczyszczać buzię jak trzeba. Zapraszam!

5 faktów i mitów o oczyszczaniu twarzy

1. Sama woda to za mało

Wśród minimalistów w pielęgnacji pojawił się trend który mówił, że oczyszczania samą wodą wystarczy, by skóra stała się czysta. To nieprawda, ponieważ większość zanieczyszczeń, które skóra gromadzi przez cały dzień po prostu nie rozpuszcza się w wodzie. Należą do nich m.in. sebum, tłuszcze z kosmetyków, spaliny i smog. Dlatego zawsze stosujecie produkt do mycia twarzy, który poradzi sobie z oczyszczaniem skóry i pozostawi ją faktycznie czystą.

2. Tonik nie służy do oczyszczania 

Tonik zdecydowanie nie jest produktem, który oczyści waszą twarz. Owszem, może pomóc usunąć nieliczne pozostałości, których nie “wychwycił” żel czy pianka myjąca do twarzy, ale jeśli użyjemy go samodzielnie – nic nie zyskamy. Tonik jest jednym z etapów oczyszczania twarzy, który maj ją zakończyć, czyli zrównoważyć i uspokoić skórę oraz zrównoważyć pH.

3. Oczyszczanie może też delikatnie złuszczać naskórek

Wszystko dzięki innowacyjnym kosmetykom oczyszczającym. Jesli chcecie by wasza skóra delikatnie i nieinwazyjnie ale stopniowo odnawiała się podczas oczyszczania, sięgnijcie po tonik do twarzy, którego skład skomponowano na bazie delikatnych kwasów. Idealnie działa np. tonik Pixi.

4. Mleczko lub płyn micelarny to za mało, by dobrze oczyścić skórę

Panuje niestety wciąż taki pogląd, że jeśli przemyjemy twarz mleczkiem lub płynem micelarnym to będzie ona idealnie czysta. Niestety to nie wystarczy, a poprawny rytuał pielęgnacyjny powinien uwzględniać kilka czynności i kilka kosmetyków. czyli:

  • demakijaż (mleczko, olejek lub płyn micelarny),
  • mycie twarzy (specjalne mydło, pasta, żel, pianka, proszek myjący),
  • tonizowanie twarzy (tonik, hydrolat lub emulsja),
  • pielęgnację twarzy (serum, krem).

5. Mycie twarzy to nie demakijaż!

To dwie różne czynności i obie powinniście je wykonywać podczas wieczornej pielęgnacji. Pamiętajcie, że nie wystarczy jedynie zmyć kolorówki, by mieć piękną cerę. Warto nauczyć się rozróżniania tych dwóch zabiegów oczyszczających. Pielęgnacja zaczyna się w momencie, kiedy robicie demakijaż, np. za pomocą mleczka, wody micelarnej lub żelu micelarnego, a także olejku do OCM. Te produkty rozpuszczą i usuną makijaż. Następnie umyjcie buzię pianka, proszkiem lub żelem, ponieważ to właśnie one usuwają nadmiar sebum oraz zanieczyszczenia.

To już wszystko. Czy znaliście te zasady pielęgnacji i oczyszczania twarzy? Macie swoje ulubione kosmetyki do demakijażu i do mycia (oczyszczania cery)? Czy znacie jakiś tańszy zamiennik do kultowego toniku Pixi? Jeśli tak, koniecznie napiszcie! A ja życzę Wam doskonale oczyszczonej cery 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *