domowy depilator laserowy ipl

Jak działa domowy depilator laserowy (IPL)? Moje doświadczenia z domową depilacją laserową

Wydepilowane ciało stało się obowiązkiem współczesnego człowieka, ponieważ świadczy o jego higienie osobistej. Depilacja laserowa do niedawna była wykonywana jedynie w salonach kosmetycznych, ale teraz można sobie ją zafundować we własnym domu. Nie wiem, jak Was, ale mnie to ogromnie cieszy, bo nie lubię tracić czasu na grzecznościowe rozmowy u kosmetyczki. Jak działa domowy depilator laserowy (IPL), czy jest bezpieczny i jaki wybrać? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu oraz zalecenia po zabiegu? Chcecie poznać moje doświadczenia z domowym depilatorem laserowym? 

Jak działa domowy depilator laserowy (IPL)?

Domowe depilatory laserowe (IPL) pod względem wyglądu przypominają depilatory dostępne w salonach kosmetycznych, ale są mniejsze. Działają podobnie, z tym że moc tych pierwszych jest znacznie mniejsza, dlatego ich zastosowanie wymaga przeprowadzenia większej liczby zabiegów. Domowy depilator laserowy (IPL) sprawdzi się do usuwania włosów na nogach, rękach i na twarzy oraz w okolicach bikini i pod pachami. Mają regulację mocy, zwykle pięciostopniową. Zabieg polega na przykładaniu do depilowanego miejsca małej głowicy, która emituje impulsy świetlne.

Domowy depilator laserowy (IPL), podobnie jak profesjonalne urządzenie do depilacji, wytwarza promieniowanie laserowe o określonej długości fali. Wiązka światła, która dociera do skóry, zostaje pochłonięta przez barwnik. W efekcie mieszki włosowe będące w fazie wzrostu zostają zniszczone. Z tego powodu aby trwale pozbyć się owłosienia, należy przeprowadzić kilka lub kilkanaście zabiegów (laserowe usuwanie włosów jest skuteczne, gdy te znajdują się w fazie aktywnego wzrostu). Powtarzamy depilację, kiedy włosy odrastają, czyli zazwyczaj po dwóch, czterech tygodniach od pierwszego zabiegu. Kolejne powinny odbywać się w regularnych odstępach czasu, bo dzięki temu usuniemy włosy wychodzące z fazy spoczynku i wchodzące w fazę aktywnego wzrostu.

Nie stosujecie domowego depilatora laserowego (IPL) w przypadku ciemnej karnacji typu afro-karaibskiego oraz włosów białych i siwych.

Czy domowy depilator laserowy (IPL) jest bezpieczny?

Domowy depilator laserowy (IPL) jest bezpieczny, o ile stosujemy go zgodnie z zaleceniami producenta. Ma odpowiednie natężenie światła i nie emituje szkodliwych promieni UV.

Jaki domowy depilator laserowy (IPL) wybrać?

Domowy depilator laserowy (IPL) w zależności od modelu usuwa włosy pojedynczo lub w większych skupiskach ‒ nawet do sześćdziesięciu włosów jednocześnie. Pojedyncze usuwanie włosów jest czasochłonne i wymaga dużej precyzji, dlatego polecam Wam bardziej zaawansowane modele. Oczywiście, depilatory, które usuwają kilkadziesiąt włosów jednocześnie, są droższe, mimo to moim zdaniem dla własnej wygody warto w nie zainwestować (przynajmniej w model, który usuwa jednorazowo do dwudziestu włosów). Ale wybór należy do Was.

Domowy depilator laserowy (IPL) ‒ wskazania

Przed zabiegiem domowej depilacji laserowej nie należy wykonywać peelingu (chemicznego ani mechanicznego) tej partii, która będzie poddawana depilacji. Równie niewskazane jest wcześniejsze usuwanie włosów (pęsetą, woskiem, depilatorem lub plastrami) oraz opalanie się (zarówno w solarium, jak i na słońcu). Ponadto ograniczcie wszelki kontakt z ziołami fotouczulającymi, na przykład z dziurawcem i nagietkiem, oraz zrezygnujcie z leków  sterydowych, tetracyklin i retinoidów.

Domowy depilator laserowy (IPL) ‒ zalecenia po zabiegu

Po depilacji laserowej nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych przez miesiąc, aby nie doszło do przebarwień. Z tego powodu musicie osłaniać partie skóry poddane depilacji ubraniem i dodatkowo chronić je kremem z najwyższym filtrem (SPF 50+). Ponadto unikamy kosmetyków z alkoholem i drobinkami ścierającymi (czyli peelingów) oraz opalania (w solarium i na słońcu) przez co najmniej miesiąc po zabiegu. Za to nawilżamy i natłuszczamy skórę kremami i maskami.

Domowy depilator laserowy (IPL) ‒ przeciwwskazania

Jako przeciwwskazania do domowej depilacji laserowej wymienia się ciemną karnację, siwe włosy, ciążę, cukrzycę, epilepsję, choroby kardiologiczne i endokrynologiczne, nowotwory, nadwrażliwość na światło, tendencję do blizn i przebarwień, bielactwo, łuszczycę, zmiany ropne oraz trądzik.

A jakie są Wasze doświadczenia z domowym depilatorem laserowym (IPL)? Stosujecie lub stosowałyście go regularnie czy zniechęciłyście się po jednym razie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *