jak dbać o paznokcie

Jak pielęgnować naturalne paznokcie? Sposoby regeneracji zdrowych i uszkodzonych paznokci

Cześć!

Idealnie przycięte, pieczołowicie spiłowane i modnie pomalowane. Każda z nas chciałaby mieć takie paznokcie. Niestety niektóre z nas zamiast z odpryskującym lakierem muszą zmierzyć się z łamliwymi paznokciami, przebarwieniami płytki, rozdwajaniem lub kruchością. Jeżeli i ty masz takie problemy, to przeczytaj post, który dziś przygotowałam. Znajdziesz w nim sposoby regeneracji i pielęgnacji zdrowych i zniszczonych paznokci.

Naturalnie pięknie i zdrowe paznokcie

Czy wiesz, że coraz mniej ludzi ma zdrowe, mocne i piękne paznokcie naturalne? Negatywny wpływ na płytkę paznokcia ma wiele czynników. Wśród nich znajdują się między innymi: zanieczyszczenie środowiska, stres, niewłaściwa dieta, chemiczne środki gospodarstwa domowego. Regeneracja domowymi lub profesjonalnymi metodami daje podobne efekty, lecz w zupełnie innym czasie. Natychmiastowy rezultat zapewni ci przedłużanie żelowe lub akrylowe, a także wzmocnienie płytki jedwabiem. Jeżeli wolisz naturalny wygląd, to musisz uzbroić się w cierpliwość.

Jak rozpocząć pielęgnację naturalnych paznokci?

Niezwykle ważne jest określenie kondycji paznokci, bo to od niej będzie uzależniona metoda pielęgnacji. Wyróżniamy cztery podstawowe typy płytki paznokcia: normalne i mocne, suche i łamliwe, cienkie i miękkie, uszkodzone. Te cztery rodzaje dzielą się na podtypy, co jest uzależnione od stopnia nasilenia konkretnego problemu zdrowotnego.

Jak dbać o paznokcie w naturalny sposób?

1. Paznokcie normalne i mocne

Normalne i mocne paznokcie odznaczają się wystarczającą elastycznością, dzięki czemu nie są narażone na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne. Mają gładką powierzchnię i różowawy kolor, co świadczy o dobrym ukrwieniu. Jeżeli masz taki typ paznokci, to oczywiście nie oznacza, że nie musisz o nie dbać. Wręcz przeciwnie: powinnaś skupić się na ich ochronie i za wszelką cenę nie dopuścić do pogorszenia się ich kondycji. Jeśli sobie odpuścisz, to mogą pojawić się zarysowania i przebarwienia.

2. Paznokcie suche i łamliwe

Przesuszone paznokcie mogą bardzo szybko się złamać pod wpływem nawet najmniejszego urazu. Powierzchnia płytki pozbawiona jest połysku, a wolny brzeg często się rozdwaja. W efekcie paznokcie stają się cieńsze i mocno osłabione. Dziewczyny sięgają w takich sytuacjach po lakier, jednak ten szybko się odpryskuje. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest zastosowanie nawilżających i regenerujących produktów.

3. Paznokcie miękkie i elastyczne

Taki rodzaj paznokci jest bardzo miękki i elastyczny, łatwo się wygina i nie stawia żadnego oporu. Płytki szybko łamią się, a lakier szybko z nich odpryskuje. Miękkie i elastyczne paznokcie są pozbawione długiego wolnego brzegu. W pielęgnacji nie zaleca się stosować oleistych produktów, lecz preparaty o właściwościach utwardzających i wzmacniających.

4. Paznokcie uszkodzone

Na początku kuracji należy ustalić, co miało wpływ na uszkodzenie paznokci, a następnie wystrzegać się tego czynnika. Niedoskonałości dotyczą zazwyczaj struktury keratynowej płytki. Do najczęściej pojawiającej się przyczyny uszkodzenia paznokci należą nieprawidłowości związane z usuwaniem sztucznego manicure. Paznokcie stają się cienkie, matowe, słabe i rozdwajają się. Kuracja rozpoczyna się od wzmocnienia, a potem polega na stosowaniu odżywczych preparatów.

Jak o twoje paznokcie zadba manikiurzystka?

Kiedy manikiurzystka ustali, co wpłynęło na pogorszenie się kondycji paznokci, wraz z klientką ustala plan regeneracji. Kuracja polega na wzmocnieniu płytki paznokci w jak najkrótszym czasie i obejmuje zastosowanie produktów regenerujących, stylizujących, natłuszczających i nawilżających. Na koniec używa się odżywki w postaci lakieru,która dodatkowo zapewnia ładny efekt wizualny.

Czy miałyście kiedyś do czynienia z takimi problemami? Opiszcie wasz plan pielęgnacyjny dla paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *