jak oczyszczać twarz?

Jak poprawnie oczyszczać twarz? Moje wskazówki i najlepsze kosmetyki

Cześć!

Wiele z was zaniedbuje oczyszczanie twarzy. I jak się domyślam, na skutki takiego niedbalstwa nie musiałyście długo czekać. Jeżeli nie zmywacie makijażu lub zanieczyszczeń, to na waszych cerach może pojawić się trądzik i podrażnienia lub zachorujecie na poważniejsze choroby skóry. Dlatego w tym poście dzielę się z wami poradami dotyczącymi oczyszczania twarz.

Czemu oczyszczanie twarzy jest takie ważne?

Na twarzy w ciągu dnia gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia, począwszy od pyłków roślin, przez kurz, a skończywszy na smogu i innych zanieczyszczeniach powietrza. W połączeniu z potem, makijażem, sebum i martwymi komórkami skóry tworzą niebezpieczną dla skóry mieszankę. Jeśli nie usuniesz jej z twarzy pod koniec dnia, możesz nabawić się trądziku, podrażnień, alergii, wysypki i aż strach myśleć czego jeszcze.

Nie oznacza to jednak, że co wieczór wystarczy przemyć twarz wodą z mydłem. Do demakijażu należy używać kosmetyków dopasowanych do rodzaju skóry i makijażu, który mają zmyć. Masz tu wybór pomiędzy zwykłymi produktami a preparatami do usuwania makijażu wodoodpornego. Ważne, żeby cerę oczyszczać dokładnie wieczorem i rano. Tak, dobrze przeczytałyście, poranne mycie twarzy też jest istotne. W nocy na skórze gromadzi się pot, roztocza z pościeli, martwe komórki skóry, które mogą utrudniać działanie kremu nałożonego przed makijażem.

(Nie)prawidłowe oczyszczanie twarzy

Poniżej zebrałam większość urodowych grzeszków, które są popełniane przez dziewczyny każdego dnia. Do największych należą:

  • poranne mycie twarzy wodą lub pomijanie tej czynności w ogóle;
  • oczyszczanie twarzy bez wody i niespłukiwanie resztek kosmetyków do demakijażu;
  • mycie twarzy w wodzie o wysokiej temperaturze;
  • nadmierne złuszczanie naskórka;
  • mocne wycieranie cery szorstkim ręcznikiem;
  • nakładanie kosmetyków do pielęgnacji na suchą skórę;
  • przecieranie twarzy płynem micelarnym lub nawilżanymi chusteczkami zamiast normalnego demakijażu.

Jak prawidłowo oczyszczać twarz?

Oczyszczanie twarzy podzieliłabym na dwa etapy: demakijaż i mycie (oczyszczanie właściwe). Pierwszy etap polega na zmyciu wszystkiego, co znajduje się na naszej buzi: kremu, filtra przeciwsłonecznego i wszystkich produktów do makijażu. Posłużą ci do tego produkty przeznaczone typowo do demakijażu (płyny micelarne, mleczka, olejki, płyny dwufazowe). Najpierw cerę myję kosmetykiem o gęstej formule, a następnie preparatem bardziej wodnistym. Na koniec powstałą pianę lub resztki tych produktów zmywam letnią wodą.

Do drugiego etapu, czyli oczyszczania twarzy, używam żeli, delikatnych mydeł, glinek myjących i innych produktów przeznaczonych typowo do mycia. Unikam preparatów z zawartością detergentów, sztucznych barwników i aromatów. Na koniec wklepuję w buzię lub spryskuję cerę tonikiem lub hydrolatem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *