Nawilżanie skóry latem – moje sprawdzone sposoby

Cześć!

Dziś będzie kolejny wpis w stylu poradnikowym, a opowiadać będę o nawilżaniu skóry latem. Wiem, że dla wielu kobiet to dość problematyczne, ponieważ wyższa temperatura i palące letnie słońce potrafi całkiem skutecznie podrażnić i przesuszyć skórę. Ale musicie mi uwierzyć na słowo, że istnieją skuteczne sposoby na pielęgnację suchej skóry – przez lata poznałam je i przetestowałam na sobie, a dziś podzielę się nimi razem z wami.

Jak dbać o skórę latem?

1. Dbaj o nawilżenie od środka.

Pierwsza najważniejsza zasada dotyczy tego, żeby dbać o nawilżenie nie tylko za pomocą kosmetyków. To banał, ale niezwykle ważny! Odpowiednie nawadnianie od środka to podstawa, bo dobra kondycja całego organizmu przekłada się na piękny wygląd cery. Pamiętajcie, że wszyscy w mniej więcej ¾ składamy się z wody. Jest nam niezbędna! Wypijajcie minimum 2 litry wody dziennie (a latem nawet o pół litra więcej), a odczujecie różnicę. Skóra będzie dużo bardziej promienna, gładka, elastyczna i mniej ziemista. Najlepszy sposób na matową cerę to picie dużej ilości wody. Nie żartuję. Miałam duży problem z pozbawioną blasku wodą i stosowałam najróżniejsze kosmetyki, żeby dodać im blasku. Nic nie pomagało. Ale jak tylko zaczęłam pić więcej wody, od razu zauważyłam poprawę. Takie proste, a takie skuteczne!

2. Wybierz odpowiednie kosmetyki nawilżające.

Jeśli masz problem z suchą cerą, która latem aż prosi się o odrobinę nawilżenia, koniecznie wybierz odpowiednie kosmetyki. Nie pierwszy lepszy krem, bo albo trafisz dobrze, albo nie. Kiedyś nie wiedziałam, że za nawilżanie skóry odpowiadają humektanty (składniki transportujące wodę w głąb skóry) – dziś już wiem i dzięki temu szukam produktów właśnie z takimi składnikami. Najpopularniejsze humektanty to kwas hialuronowy, miód, aloes, mocznik, które można znaleźć w wielu kosmetykach, od kremów, przez serum aż po maski tradycyjne lub w płachcie. Wybór jest ogromny więc każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba tylko pamiętać, żeby to nawilżanie skóry kosmetykami stosować regularnie, bo jednorazowe użycie kremu nie załatwi sprawy. Tylko systematyczność może nam pomóc.

3. Chroń skórę przed utratą wody.

Trzeci sposób też jest całkiem prosty i logiczny – kiedy już dostarczymy skórze odpowiednią dawkę nawilżenia od środka i od zewnątrz (kosmetykami), warto byłoby zadbać o to, żeby tego nawilżenia nie straciła. Jak można to zrobić najprościej? Ja polecam naturalne olejki do pielęgnacji skóry – arganowy, migdałowy, jojoba, makadamia. Wybór zostawiam już Wam, bo niezależnie od tego, jaki olejek wybierzecie, on będzie działał w ten sam sposób: na skórze stworzy się warstwa okluzyjna, która zapobiegnie odparowywaniu wody, a skóra dłużej zachowa nawilżenie.

I właściwie na tych trzech elementach bym zakończyła. Bo jeśli jest nawilżanie od środka, nawilżanie kosmetykami i ochrona przed utratą wody, to jest wszystko, czego potrzebujecie do tego, żeby Wasza skóra była dobrze nawilżona. Wiadomo, że latem warto też zadbać o ochronę UV i dostarczać skórze witaminy, ale o tym pewnie doskonale wiecie. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *