Domowe maseczki DIY – dlaczego warto i jak je zrobić? 

Hej kochane!

Jak wiecie uwielbiam eksperymentować z moją codzienną pielęgnacją. Oprócz domowych toników najbardziej lubię robić domowe maseczki do twarzy. Uważam, że jest to tak niewielki koszt i nakład pracy, że każda z nas z powodzeniem może spróbować maseczek DIY. W tym wpisie przedstawię sprawdzone sposoby na samodzielnie robione maseczki DIY, dowiecie się także dlaczego warto je robić. 

Dlaczego zdecydowałam się na maseczki DIY?

Odpowiedzi na to pytanie jest kilka.

Po pierwsze – skład maseczek

Naprawdę wiele razy „nabrałam się” na maseczki zawierające złoto, albo na ładne opakowanie. Niestety wygląd maseczek to jedno, a ich skład to zupełnie inna sprawa. Wiem, że niektórym osobom zależy na ładnym zdjęciu w maseczce, ja jednak oczekuje porządnego działania i dobrego składu od maseczek. W końcu są one elementem pielęgnacji, a nie ozdobą. W przypadku maseczek DIY używam jedynie starannie dobranych, naturalnych składników.

Po drugie – koszt maseczek

Maseczki dostępne w sklepach są stosunkowo drogie, jak na ilość ich zawartości. Jako że naprawdę lubię robić sobie maseczkę nawet co drugi dzień, to potrafiło to nadszarpnąć mój budżet. Za to maseczki DIY są naprawdę tanie! Jeszcze ani razu nie kupiłam do nich specjalistycznych produktów, zawsze korzystam z tego co mam w domu – więc kosztów maseczek DIY w żaden sposób nie odczuwam.

Po trzecie – zabawa przy tworzeniu maseczek

Szczerze przyznam, że uwielbiam eksperymentować w kuchni i tak samo postępuje przy tworzeniu maseczek. Zanim osiągnę idealne proporcje i konsystencję muszę zrobić kilka prób, ale naprawdę lubię ten proces. Tworzenie maseczek to dla mnie fun! Oczywiście z Wami podzielę się moimi sprawdzonymi połączeniami, bez obaw. Robienie maseczek DIY można zaproponować na piżama party z przyjaciółkami, spa day z mamą, czy na wieczorze panieńskim – dawka śmiechu gwarantowana (sprawdzone).

Maseczki DIY – Z czego zrobić?

Moje maseczki DIY składają się z dwóch podstawowych części składowych.

Po pierwsze – baza

Jako bazy najczęściej używam:

 • jogurtu
 • oleju, najczęściej kokosowego bądź oliwy z oliwek
 • śmietany
 • purée z owoców bądź warzyw, najczęściej banana lub awokado

Po drugie – dodatki

Jako dodatków zwykle używam:

 • płatków owsianych
 • glinki białej
 • miodu
 • soku z cytryny

Sposób przygotowania maseczek DIY 

Sposób przygotowania domowych maseczek zawsze wygląda podobnie. Łącze ze sobą wybrany składnik bazowy z dodatkami, mieszam w miseczce, a po uzyskaniu właściwej konsystencji (ani lejącej się, ani zbyt gęstej) nakładam mieszankę DIY na twarz. Trzymam maseczkę od 5 do 30 minut i spłukuję chłodną wodą.

Maseczki DIY – moje sprawdzone przepisy

 1. łyżka jogurtu naturalnego + łyżka zmielonych płatków owsianych + pół dojrzałego awokado
 2.  dwie łyżki jogurtu naturalnego + dwie łyżki miodu + łyżeczka soku z cytryny
 3. łyżka purée z banana + łyżka miodu + łyżka oleju kokosowego + łyżka płatków owsianych
 4. dwie łyżki glinki białej + łyżka oleju kokosowego (lub oliwi z oliwek) + łyżeczka miodu

Jeśli jeszcze nie robiłyście maseczek DIY, to mam nadzieję, że po tym wpisie spróbujecie! Jeśli macie sprawdzone przepisy na swoje maseczki DIY, to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *