Peeling chemiczny twarzy – eksfoliacja w domu. Jak zrobić krok po kroku

Wiem, że wiele osób interesuje się odnową naskórka w domu, bez konieczności wizyt w salonach kosmetycznych. Świat wystawił nas na próbę i teraz staramy się większość zabiegów kosmetycznych wykonywać w domu. Stajemy się samowystarczalni i w pewnym stopniu to wychodzi na plus, ponieważ oszczędzamy pieniądze i sami uczymy się świadomie dbać o siebie… Zatem do meritum – jak wykonać odnowę skóry, czyli peeling chemiczny twarzy, zwany fachowo eksfoliacją? Zapraszam na poradnik krok po kroku.

Peeling chemiczny w domu – garść informacji

Po pierwsze: to nie jest trudne! Ale trochę czasu musicie znaleźć, bo taki peeling nie trwa 5 minut. Ważne jest też, aby odpowiednio przygotować skórę.
Po drugie: jeśli ma się wszystko odbyć jak należy, to już na tydzień przez zabiegiem zacznijcie stosować krem z kwasami, którymi będziecie zrobić peeling. To dlatego, że taki krem czy żel z kwasem doskonale przygotowują do eksfoliacji i “oswajają” skórę z kwasem.

Szybka ściąga z kwasów

  • kwas migdałowy, uniwersalny, dla każdego rodzaju skóry, wygładza, detoksykuje,
  • kwas salicylowy, idealny do cery trądzikowej i z rozszerzonymi porami,
  • kwas mlekowy – antyoksydacyjny, idealny do energetyzowania cery dojrzałej.

Peeling chemiczny w domu, czyli eksfoliacja w ośmiu krokach

  1. Zabezpieczcie skórę i włosy: załóż opaskę, przygotujcie rękawiczki silikonowe, miejcie pod ręką wazelinę i neutralizator kwasu (specjalny tonik, który pewnie ma w ofercie firma, u której kupiliście kwas do zabiegu).
  2.  Zmyjcie makijaż i oczyśćcie twarz, stosując swoje codzienne kosmetyki.
  3. Teraz zmiękczamy skórę. Możecie wykonać parówkę twarzy, albo nawet chociażby wejść do wanny z gorącą wodą, czyli urządzić sobie miłą kąpiel przed eksfoliacją. Możecie też po prostu zmoczyć pod gorącą wodą bawełniany ręcznik i trzymać go na twarzy przez około 2 minuty.
  4. To ważny krok: przed nałożeniem kwasu musicie przygotować skórę. Nałóżcie na nią specjalny żel oczyszczający, do eksfoliacji, np. żel z kwasem migdałowym Norel z 6% który cechuje się też przeciwzapalnymi ekstraktami z korzeni astragalusa i lukrecji.
  5. Zabezpieczcie też wazeliną skórę wokół oczu i ust, ponieważ tam jest ona podatna na podrażnienia.
  6. Nakładamy kwas, czyli: aplikujecie wybrany preparat do eksfoliacji specjalnym pędzelkiem do peelingu chemicznego. Nie róbcie tego rękami. To ile czasu trzymacie wasz preparat na skórze zależy oczywiście od stężenia substancji aktywnych i potrzeb skóry. Najczęściej wszystko podane jest na opakowaniu, a jeśli nie wiecie – poradźcie się kosmetyczki.
    WAŻNE! Nie zmywajcie eksfoliatora wodą, używajcie neutralizatora.
  7. No właśnie, skoro o tym mowa: teraz neutralizujemy działanie kwasu. Pamiętajcie by mieć neutralizator pod ręką, bo nigdy nie wiadomo, czy kwas nie zacznie działać zbyt mocno – jeśli czujecie zbyt silne pieczenie i ból – natychmiast zmyjcie kosmetyk z twarzy. Nie wodą, tylko właśnie neutralizatorem.
    Jeśli zaś skóra dobrze zareaguje, nie będzie piec czy swędzić, neutralizator zastosujcie po prostu po ustalonym czasie. Rozsmarujcie neutralizator, po czym zmyjcie wodą lub hydrolatem.
  8. Pora na uspokojenie i wyciszenie skóry: nałóżcie na nią specjalną, maskę, która zrelaksuje i ukoi poddaną zabiegowi cerę.

To wszystko! Dajcie znać, czy robiliście zabieg z kwasami w domu i jak on u was przebiegał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *