Wałki do włosów – rodzaje, efekty i jak ich używam

Hej kochane włosomaniaczki!

Dzisiaj przychodzę do Was z tematem, który w obecnych czasach nie jest zbyt popularny. Mowa o wałkach do włosów. Choć wydawać by się mogło, że w dobie zaawansowanych lokówek, po tradycyjne wałki nikt już nie sięga to…wałki jak najbardziej nadal dają radę! W tym wpisie przedstawię Wam różne rodzaje wałków, opowiem trochę o efektach, oraz jak i dlaczego ich używam. Zapraszam! 

Rodzaje wałków do włosów:

1. Duże wałki na rzepy 

Ten rodzaj wałków jest odpowiedni zarówno do długich, jak i krótkich włosów. Świetnie sprawdzą się także w przypadku grubych włosów. Nie są trudne w obsłudze, jednak trzeba dojść do wprawy, aby nie ciągnąć włosów.

Efekty dużych wałków na rzepy: Włosy zyskują dużą objętość i są pięknie uniesione od nasady, są delikatnie pofalowane. Jeśli natomiast użyjemy mniejszych wałków na rzepy, to możemy uzyskać loki na całej długości.

2. Termoloki

Szczerze przyznam, że z termoloków korzystałam dopiero raz. Odstrasza mnie ich cena, jednak efekty są rewelacyjne! Przede wszystkim zaznaczę, że w tym przypadku kręcimy suche włosy. Czas stylizacji skraca się jedynie do…15 minut! Niemniej jednak termoloki nie niszczą naszych włosów tak jak klasyczna lokówka.

Efekty termoloków: W zależności od rozmiaru (w zestawie są 3 rozmiary) uzyskujemy romantyczne fale, glam loki, bądź lekko zwinięte końcówki.

3. Papiloty 

Papiloty to nic innego jak podłużne miękkie gąbki, w których środku jest metalowy drucik. W zależności od tego, ilu papilotów użyjemy otrzymamy mnóstwo małych loczków, bądź większe zakręcone pasma.

Efekty papilotów: Burza małych loczków! Dzięki papilotom uzyskujemy artystyczny nieład.

4. Plastikowane wałki do włosów

To najtańsza opcja i najbardziej tradycyjna opcja. Myśląc o wałkach często wyobrażamy sobie właśnie takie wałki. Plastikowe wałki mogą nieco ciągnąć nasze włosy, jednak wraz z wprawą coraz lepiej się je zakłada i nosi. Świetnie sprawdzą się w przypadku gęstych włosów, ale na cienkich też dadzą radę, są bardzo uniwersalne.

Efekty plastikowych wałków: Bardzo delikatne fale, które wyglądają naprawdę naturalnie.

Jak używać wałków do włosów?

Wałków możemy używać zarówno na mokre, wilgotne, jak i suche włosy. Ja najbardziej lubię nakładać wałki na nieco wilgotne włosy. Na rozczesane włosy nakładam bardzo małą ilość pianki. Następnie rozdzielam włosy na pasma i po kolei zakręcam je, zaczynając od włosów przy twarzy. Po nałożeniu wałków na włosy dodatkowo delikatnie suszę je chłodnym nawiewem – w ten sposób wzmacniam efekt. Po minimum 2 godzinach (a najlepiej po 4) zdejmuję wałki i utrwalam fryzurę lakierem do włosów. Bardzo ważne jest to, by ułożyć powstałe loki palcami, a nie szczotką (szczotka bądź grzebień zepsułyby efekt). Wiem, że niektóre kobiety śpią w wałkach, jednak dla mnie jest to bardzo niewygodne.

Dlaczego warto sięgnąć po wałki? 

Tradycyjne wałki mają jedną zasadniczą zaletę: nie niszczą włosów. Do ich stosowania nie potrzebujemy gorącej temperatury, w związku, z czym nie narażamy naszych włosów na uszkodzenia mechaniczne i zniszczenia. Oprócz tego wałki z reguły są naprawdę tanie. Te dwie cechy przekonały mnie, by znów sięgnąć po wałki do włosów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *